План заходів з цивільного захисту ЗДО

План заходів з цивільного захисту ЗДО № 447

на 2023-2024 навчальний рік

Зміст роботи

1.

Організацію ЦЗ в ЗДО здійснювати згідно відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту та наказу Міністерства освіти і науки України від 18.05.2023 № 589 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України на 2023 рік», рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 31.05.2023 № 269 «Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту міста Харкова на 2023 рік».  Лист МОН від 31.05.2023 № 4/1798-23 «Рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану», Лист МОН від 20.06.2023 №1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів»; Наказ МОНУ від 18.05.2023 № 589 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України на 2023 рік».

2.

Ознайомити працівників з нормативно-правовими документами з питань ЦЗ та нормативно правовими документами:  Лист МОН від 31.05.2023 № 4/1798-23 «Рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану», Лист МОН від 20.06.2023 №1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів».

3.

Ознайомити працівників з організацію роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу. Надати Кейс безпеки, розроблений фахівцями відділу дошкільної освіти українського інституту розвитку освіти, в якому зібрано необхідні матеріали для використання в роботі педагогічними працівниками.

4.

Контролювати  роботу з питання проведення організаційних заходів щодо запобігання виникнення пожежі.

5.

Оновити План евакуації людей на випадок пожежі та іншої надзвичайної ситуації.

6.

Проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи працівниками, щодо дотримання на об’єктах норм та правил пожежної безпеки.

7.

Розробити алгоритм та пам’ятки дій у разі НС.

8.

Консультація для працівників  «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів».

9.

Ознайомити працівників з брошурою «Поради батькам під час війни». Розроблена дитячим фондом  ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

10.

Забезпечення готовності до проведення заходів щодо захисту дітей та працівників ЗДО при будь – яких надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру

11.

Удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників ЗДО із питань захисту і дій в умовах надзвичайних ситуацій.

12.

Організувати і провести заходи:

- «Тиждень безпеки дитини» - «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності».

13.

Пропаганда кращого педагогічного досвіду з проблем виховання і організації заходів щодо попередження і реагування на надзвичайні ситуації.

14.

15.

Надавати індивідуальні консультації працівникам з питань ЦЗ.

16.

Робота з батьками

Консультації для батьків  з організації безпеки життєдіяльності дітей.

17.

Провести заняття з дітьми «Мінна безпека з песиком Патроном» (перегляд мультфільму).

18.

Проводити  індивідуальну роботу  та бесіди з батьками.

19.

Проводити роз’яснювальну роботу з дітьми у разі виявлення підозрілого предмету.

20.

Провести консультацію з працівниками закладу «Евакуація дітей у разі НС».

21.

Провести консультацію з батьками «Безпека дітей підчас війни».

22.

Ознайомити працівників та дітей з правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому».

23.

Тренінг з елементами консультації для педагогів «Як підготувати дітей до перебування в укритті».