Весна

Безпека життєдіяльності дітей у весняний період

"Увага: Вогонь!". "Увага: Дорога!"

Інструктаж батьків

з безпеки життєдіяльності дітей

у весняний період

Уже закінчилась зима, і весняне сонечко зігріває нас своїм теплом, але небезпека може чекати і такі сонячні дні. Щоб вберегти дитину від біди, потрібно пам’ятати і дотримуватись таких правил:

Пам’ятайте:

Ø    Не залишайте дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час.

Ø    Не дозволяйте відчиняти двері незнайомцям. Забороняйте розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину.

Ø    Забороняйте піднімати на вулицях незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечні (шприці, скло, склянки з рідиною, цукерки чи іншу їжу тощо).

Ø    Не дозволяйте бавитись ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами. Вдома тримайте ці речі в недоступному для дітей місці.

Ø    Запобігайте формуванню в дитини навичок жорстокого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.

Ø    Не дозволяйте вмикати електроприлади за відсутності дорослого.

Ø    Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясніть дитині, яку небезпеку вони несуть.

Ø    Пам’ятайте, що на початку весни лід на водоймищах уже не такий міцний і може легко тріснути. Не дозволяйте дітям грати на льоду та поблизу водоймищ.

Ø    Навесні пробуджується природа, з’являються перші квіти, і прогулянка в лісі чи не найкращий спосіб провести час, але стежте за дітьми в лісі, щоб вони не відходили від вас далеко. Поясніть дитині, як слід поводитися, заблукавши в лісі.

Ø    Погода навесні дуже мінлива і непередбачувана, тому вдягайте дитину відповідно до погоди і простежте, щоб у садочку було і тепле, і легке вбрання.

Ø    Наприкінці весни вже може бути досить спекотно, тому стежте за дотриманням питного режиму дитини та щоб вона не виходила на вулицю без головного вбрання.

Ø    Весна — це час для роботи в городі, на дачі, у полі. Під час перебування дітей на дачі стежте, щоб вони не грали знаряддям праці (лопата, сапка, граблі, вили тощо).

Ø    Також пам’ятайте, що вже з’явилися комахи, укуси яких можуть викликати алергічні реакції.

Увага: дорога!

Ø    Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей.

Ø    Доки не розтане сніг, дорога може бути слизькою і становить додаткову небезпеку.

Ø    Стежте, щоб діти не гралися поблизу дороги.

Ø    Ходіть з дитиною тільки по тротуарах і пояснюйте, що проїжджа частина призначена для транспорту.

Ø    Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїжджу частину.

Ø    Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком.

Ø    Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.

Ø    Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».

Ø    З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.

Ø    Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу — це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.

Ø    Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю.

Ø    Навесні малюки охоче катаються на велосипедах. Тому слідкуйте, щоб діти не виїжджали на проїжджу частину, не їхали занадто швидко і були завжди у вашому полі зору.

Ø    Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйтесь усіх правил та уважно стежте за дітьми.

Ø    Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині, вулиці.

Увага: вогонь!

Щоб не допустити пожежі, потрібно дотримувати правил пожежної безпеки:

Ø    Будьте зразком для дитини і дотримуйте правил пожежної безпеки.

Ø    Зберігайте сірники в місцях, недоступних дітям.

Ø    Не дозволяйте дітям розводити багаття.

Ø    Не дозволяйте самостійно вмикати електроприлади, використовуйте «безпечні розетки».

Ø    Не дозволяйте самостійно вмикати газові прилади, пояснюйте дітям небезпеку яку вони становлять.

Ø    Не допускайте перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих.

Ø    Не залишайте менших дітей без нагляду, особливо біля пожеженебезпечних джерел.

Ø    Не вмикайте електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем.

Ø    Не нагрівайте лаки або фарби на відкритому вогні.

Ø    Не захаращуйте шляхи евакуації.

Ø    Не зберігайте на балконі легкозаймисті речовини.

Ø    Навчайте свою дитину користуватись вогнем та виконуйте правила пожежної безпеки.

У разі виникнення пожежі негайно викликайте пожежних,

телефонуйте за номером «101»!