Безпека на водних об’єктах

Термін

виконання

1

Провести організаційно - роз’яснювальну роботу серед вихованців та працівників дошкільного закладу, з питань безпечного користування водними об’єктами, роз’яснивши правила поведінки на воді

Квітень-травень 2024

Вихователь- методист, вихователі

2

Розмістити на сайті ЗДО https://dnz447.klasna.com  інформацію про заходи безпеки на воді та правила надання першої допомоги потерпілим

До 25.04.2024

Вихователь- методист

3

Провести заняття (бесіди, семінари, вікторини) щодо попередження нещасних випадків на воді, про прийоми надання першої медичної допомоги потерпілим, контактні дані працівників міліції, аварійно-рятувальної служби та медичного закладу

до 06.05.2024

4

Організувати проведення роз’яснювальної роботи з дітьми та їх батьками щодо дотримання правил поведінки на воді влітку

Квітень-травень 2024

5

Категорично заборонити:
- купання в місцях, де встановлено відповідні щити з надписами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО»;
- перебування дітей біля водоймищ без супроводу дорослих;
- купання дітей в фонтанах;
- пірнання в невідомих місцях;
- перебування дітей на територіях і місцях, що несуть загрозу життю та здоров’ю

Протягом літнього періоду

Вихователі

Поради щодо правил поведінки поблизу та на водоймах у зимовий період.

Попри те, що температурний показник сягнув позначки нижче нуля, рятувальники застерігають, що виходити на лід наразі небезпечно: крига ще не набрала потрібної товщини, а нестійка погода створює пряму загрозу для життя та здоров’я людей, які ризикуючи життям, виходять на лід.

Аби попередити виникнення подібних ситуацій, фахівці Служби порятунку щодня здійснюють превентивні заходи з населенням поблизу водойм на території всієї України.

Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо правил поведінки поблизу та на водоймах у зимовий період.

Пам’ятайте про таке:

• виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

• забороняється виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі;

• переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

• забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

• забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

• не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;

• не виходьте на водойму у темний період доби;

• не вживайте спиртні напої біля водойм;

• пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, —  не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

ПАМ'ЯТАЄТЕ! Дотримання правил поведінки на водних об'єктах, виконання елементарних заходів обережності - запорука вашої безпеки!

Поради рибалкам:

1. Необхідно добре знати водойму, обрану для риболовлі, для того, щоб знати, де на ній глибина не вище росту людини або де з глибокого місця можна швидко вийти на мілину по льоду до берега.

2. Необхідно знати про умови утворення і властивості льоду в різні періоди зими, розрізняти прикмети небезпечного льоду, знати запобіжні заходи і постійно їх дотримуватися.

3. Визначте з берега маршрут руху.

4. Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушою; можуть бути тріщини; під льодом може бути повітря.

5. Не виходьте на темні ділянки льоду - вони швидше прогріваються на сонці та бистріше тануть.

6. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (або пішоходами) повинна бути не менше 5 метрів.

7. Рюкзак повісьте на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метри позаду.

8. Перевіряйте кожен крок на льоду гострозаточеною пішньою, але не бийте нею лід перед собою - краще збоку. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся тим шляхом яким прийшли.

9. Не підходьте до інших рибалок ближче, ніж на 3 метри.

10. Не наближайтеся до тих місць, де в товщі льоду є вмерзлі гілкиі, водорості, повітряні бульбашки.

11. Не ходіть поруч з тріщиною або по ділянці льоду, відокремленої від основного масиву кількома тріщинами.

12. Швидко залишіть небезпечне місце, якщо з пробитої лунки починає бити фонтаном вода.

13. Обов'язково майте з собою засоби порятунку: мотузку з вантажем на кінці, довгу жердину, широку дошку.

14. Завжди Майте при собі що-небудь гостре, чим можна було б закріпитися за лід у разі, якщо ви провалилися, а вилізти без опори немає ніякої можливості (ніж, багор, великі цвяхи тощо).

15. Не пробурюйте біля себе багато лунок, а також не буріть лунки і на переправах (стежках).

ЯКЩО ВИ НАДАЄТЕ ДОПОМОГУ ОСОБІ, ЯКА ПРОВАЛИЛАСЯ ПІД ЛІД, ТО:

Підходьте до ополонки дуже обережно, краще просуватися по-пластунські.

Повідомте потерпілому криком, що йдете йому на допомогу, це додасть йому сили, впевненість.

За 3-4 метра простягніть йому мотузку, палку, дошку, шарф або будь-який інший підручний засіб.

Подавати потерпілому руку небезпечно, так як, наближаючись до ополонки, ви збільшуїте навантаження на лід і не тільки не допоможете, але й самі ризикуєте провалитися.