Добрий вечір тобі, пане господарю

14 січ. 2023
Невіддільним атрибутом різдвяних свят є колядки, щедрівки та посівалки, які передаються з вуст в уста вже кілька поколінь.

Педагогічні працівники Холодногірського району напередодні Старого Нового року організували з дітьми та батьками вихованців вивчення щедрівок . Це старовинні народні ритуали, які покликані залучити в дім достаток і щастя.

Цікаво, що щедрівки притаманні тільки українському народу. За нашими звичаями щедрують лише дівчата та, звісно, діти.
Колядки, засівання «на щастя та здоров’я» зберігає зв’язок поколінь, культуру наших предків. Діти з радістю і натхненням виконували різдвяні пісні, колядки, щедрівки, засівалки.

Кульмінацією святкування є виконання колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю». Душевно і мелодійно співали діти щедрівочку «Щедрівочка щебетала» і цей спів йшов від душі, від серця.

Залучення до української народної спадщини вчить дітей поважати і шанувати народні традиції, культуру українського народу, сприяє національно-патріотичному вихованню.

Нація, яка шанує, береже і примножує традиції українського народу – непереможна!