Зустріч з природою

4 черв. 2022
Мандрування по рідному краю – це зустріч з природою, яка дає радість, необхідну рівновагу, заряд пізнання про неповторний чудовий світ.

„Запам’ятай день спілкування з природою”

Мета: розвивати здібності бачити і відчувати красу природи рідного краю, бачити прекрасне в звичайному.

Якщо у Вас є можливість познайомити дітей з кліматичними умовами, рельєфом, ґрунтом, флорою і фауною, покажіть їм багатство природного середовища.

Наші рекомендації:

Літнє спостереження можна провести вранці, коли на травах блищить роса,

А високо в небі співає жайворонок; вдень, коли пахне нагріта сонцем земля.

Можна спостерігати:

• за розмаїттям квітів. Протягом літа цвітіння лугів змінюється декілька разів. Допоможіть дитині замітити це.
  • За „квітковим годинником”. Квіти закриваються і розкриваються в один і той же час. Для подібних спостережень використовуйте мак, польова гвоздика, мати – й – мачуха.
  • за комахами. На які квіти частіше сідають метелики, а на які – бджоли? Чим відрізняється бджола від оси?

На річці, болоті, озері ви можете поспостерігати за рослинами – очеретом, квітами кувшинок, комахами – метеликами, водомірами, комарами, а також за птахами. Послухайте з закритими очима звуки на річці (хлюпання води, крик пташки, квакання жаби, шелест трави).

В лісі будуть інші спостереження і за рослинами і за тваринами:

за мурашниками. Доріжки в них бувають відкриті і закриті в залежності від погоди.

Мурахи - великі трудівники. Поясніть дітям. Порахуйте скільки мурашників на галявині. Порівняйте їх.

за птахами. Постарайтесь побачити птахів, послухати їх спів з закритими очима. Можливо ви почуєте стукіт дятла або побачите його самого. Покажіть дитині на дереві дупло – будинок дятла.

• за деревами. Проведіть спостереження і дайте відповідь на запитання:

Чому навіть в тихий день шепчуться листя осики? Чому під берізкою тінь вся в сонячних дірочках? Чому під кленом в дуже сильну спеку прохолодно?

Постарайтесь, щоб дитина твердо запам’ятала правило: „Багато бачить і чує в лісі той, хто йде повільно, тихо”.

Шановні батьки! Обговорюйте з дитиною про побачене, намалюйте, що найбільше запам’яталось.