Сторінка практичного психолога

Четвер - консультації для педпрацівників 13.00-15.00

консультації для батьків 15.00-17.00

Напрями діяльності психологічної служби

·         адаптація новоприбулих дітей до дитячого навчального закладу;

·         психологічний супровід дітей раннього віку;

·         визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання;

·         допомога у підтримці сприятливого психологічного клімату у дитячому колективі дошкільного закладу, попередження та вирішення конфліктних ситуацій

Психологічна допомога

Шановні батьки!

Продовжує роботу телефон довіри.

У житті кожного іноді виникають проблеми, вирішати які наодинці важко. Ви можете розраховувати на підтримку, компетентну консультацію та практичну допомогу.

Телефон довіри: 764-22-39

057-705-04-69 "Телефон довіри" цілодобово

Харківського обласного центра соціальних служб для молоді

057-771-84-57

Пн - ПТ -   9.00 - 18.00

"Телефон довіри"

Харківського городського центра соціальних служб для молоді "Довіра"

/kriza_troh_rokiv__rekomendacii_batkam.doc

/vpliv_igrashok_na_formuvannya_osobistosti_ditini.doc

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/gotovnist_dutunu_do_shkolu.docx

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/psihologichne_nasillya_nad_ditmi.docx

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/komp_yuterni_igri.docx

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/profilaktika_zhorstokogo_povodzhennya_z_.docx

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/pyat_shlyahiv_do_sercya_ditini.docx

/uploads/editor/265/61398/sitepage_88/files/zhorstoke_povodzhennya_z_ditmi_ta_yogo_naslidki.docx

Поради щодо виховання у дітей почуття власної гідності та відповідальності за свою безпеку:

- Використайте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.

- Оцінюйте кожну самостійну справу дитини позитивно.

- Намагайтеся помітити і похвалити дитину за зміни до кращого в її поведінці, навіть якщо вона дуже незначна.

- Пам'ятаєте, що при частому зверненні до заохочення та похвали, Ви сприяєте розвитку у дитини впевненості в собі.

- Намагайтесь навчити дитину, як виправити неправільний вчинок.

- Висловлюйте своє ставлення до неналежної поведінки дитини ясно і неоднозначно, залишаючи впевненість у вмінні дитини діяти правильно.

- Розмовляйте з дитиною в тоні поваги і співробітництва.

- Залучайте дитину в процес прийняття рішень.

- Пам'ятайте, що Ви даєте дитині зразок правильної поведінки.

- Намагайтеся уникати порожніх погроз. Вчить дитину прагнути до успіху, бо успіх, визнаний дорослим, є мірилом її цінності.

- Рахуйтеся з думкою дитини. Бажано, щоб дитина мала можливість виразити своє невдоволення чи навіть обурення, коли вона повинна підкоритися правилам, що їй не до смаку. Залучайте дитину до вирішення будь-яких ситуацій.

- Не допускаєте рукоприкладства, криків, погроз та образливих слів - вони можуть тільки викликати у Ваших дітей негативні емоціїі неприязне ставлення до навколишнього світу.

- Не намагайтесь надавати  перевагу одному із дітей.

- Не очікуйте від дитини виконання того, що вона не взмозі зробити; давайте їй посильні завдання та доручення.

Мультики и их влияние на детей

На сегодняшний день телевидение исполняет не столько информативную функцию, сколько управляет мозгом человека. Самое страшное, что главными жертвами телевизионного помешательства становятся маленькие дети. Передачи, кино и, главное, мультфильмы - это все, чем сегодня напичкан современный ребенок. Самым сильным аспектом детского восприятия реальности можно смело назвать влияние мультфильмов на детей.

Что же сейчас показывают детям и какую идею преследуют мультипликаторы? Во - первых, мультфильм давно перестал быть ценность искусства. Если в советские врема старались обращать внимание на цензуру и вкладывали в каждый мультфильм какую-то поучительную или познавательную идею, то сейчас мультфильм больше похож на сериал для детей, хотя при просмотре нескольких таких серий даже взрослый человек будет озадачен тематикой. Немудрено, что колоссальное влияние мультфильмов на детей происходит из-за откровенного подхода ко многим темам, которые дети не решаются обсуждать со взрослыми. А вот "добрый" телевизор быстро решает эту проблему.

Современный ребенок вынужден смотреть мультфильмы не по причине развития восприятия и мышления. Часто родители спасают свой рабочий день или досуг благодаря "Шреку", "Чип и Дейлу" и бессмертному мультику "Том и Джерри". Интернет в этом смысле поступает предательски: он дает возможность скачать все серии и занять ребенка просмотром на целый день, чему родители искренне рады, ведь наконец - то они спокойно смогут заняться своими делами. Влияние мультфильмов на детей заканчивается тем, что ребенок при неожиданном прекращении просмотра начинает нервничать, плакать и  проявлять настоящую истерику. Чтобы успокоить ребенка, родители включают мультфильм заново, не понимая, что ребенок впал в зависимость.

В этом плане родители сами виноваты - такое отношение к детям заставляет ребенка искать развлечения только в том, что ему навязывают. Плохое воспитание с легкостью списывается на негативное влияние мультфильмов, но истине это соответствует лишь наполовину.

Шановні тата й мами!

Конфліктна ситуація може докорінно змінити ваше життя!
Постарайтеся, щоб ці зміни були на краще.
Як поводитись під час конфлікту?
1.Перед тим, як Ви опинитесь у конфліктній ситуації, подумайте над тим, який результат від цього Ви бажаєте отримати.
2.Упевніться в тому, що результат для Вас дійсно важливий.
3.У конфлікті визнавайте  не лише свої інтереси, але й інтереси  Вашої  дитини.
4.Дотримуйтесь етики поведінки у конфліктній ситуації, вирішуйте проблему, а не зводьте рахунки.
5.Почуйте доводи своєї дитини.
6.Будьте справедливим і чесним .
7.Не принижуйте і не ображайте дитину.
8.Умійте вчасно зупинитися