Психологічна служба

Документи, що регламентують роботу психологічної служби

• Етичний кодекс психолога
  • «Положення про психологічну службу в системі освіти України», Наказ МОНУ від 03.05.1999 р. № 127 (у редакції наказу МОНУ від 02.07.2009 р. № 616)
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Декларація прав дитини
  • Лист МОН України від 28.07.2017 р. № 1/9-414 «Про забезпеченість психологічної служби системи освіти України та пріоритетні напрями діяльності у 2017-2018 навчальному році»

etichnij_kodeks_ta_etichni_pravila_psikhologichnik.doc

polozhennya_pro_psihologichnu_sluzhbu.doc

convention_small_final.pdf

deklaraciya_prav_ditini.doc

/uploads/editor/265/61398/sitepage_21/files/1_9_414_d.doc

Адаптація дітей до перебування в ДНЗ

Шановні батьки!

Початок відвідування дитячого садочка – це нові умови життя і діяльності, нові взаємини та дуже непростий період для Вас та Вашої дитини, який потребує активних психологічних та фізичних сил.

Підготуйте свою дитину до цього завчасно.

·       Щоб запобігти порушенню емоційного стану дитини, яким часто супроводжується адаптація, усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині! Тому заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі. Будьте впевнені, що Вашій дитині в садочку буде добре, і ваш позитивний настрій неодмінно буде передаватися дитині.

·       Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитсадку їм буде дуже добре, цікаво, весело. Там є  багато іграшок, дітей, з якими можна товаришувати, на них чекає багато цікавих занять.

·       Якщо плануєте ходити до дитячого садочку, не думайте про те, як часто буде хворіти Ваша дитина. Краще заздалегідь займіться загартовуванням. Позитивні думки батьків допоможуть маляті скоріше адаптуватися.

·       Подбайте про здоров`я дитини. Якщо є можливість, з 4 по 8  - 10 день зробіть перерву у відвідуванні дитиною дитячого садку з метою профілактики захворювань, тому що саме в цей період слабшають захисні сили організму.

·       Потурбуйтеся про нервову систему дитини. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.

·       Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров`я, поведінки, харчування.

·       Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садку, особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну і періодів харчування.

·       Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, і їй буде простіше відпустити Вас. Не затягуйте момент прощання.

·       Вдома пограйте з дитиною за допомогою іграшок в дитячий садок, розподіліть ролі дітей, вихователів. Нехай іграшка знайде собі друзів і через неї спробуйте вирішити проблеми, що виникають у дитини, орієнтуйте гру на позитивні результати.

·       Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя та скажи:  «Я хочу пити», і Світлана Михайлівна наллє тобі води» і т.д.

·       Тримайте тісний зв`язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти Вашу дитину, і турботливо дбатимуть про неї.

·       Пам`ятайте, що звикання дитини до дитячого садку може тривати до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації маляти.