Психологічна служба

Документи, що регламентують роботу психологічної служби

у 2023-2024 н.р.

Центр практичної психології Харківської академії неперервної освіти

Наказ МОН від 22.05.2018 № 509 “Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України"

/uploads/editor/265/61398/sitepage_21/files/nakaz_mon_509_22052018.pdf

Конвенція ООН про права дитини

convention_small_final.pdf

Дерларація прав дитини

deklaraciya_prav_ditini.doc

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Відвідування дитячого садка є досить важливим кроком для вашої дитини. Це допоможе її здобути навички, на які вона зможе покладатися протягом усього її життя.

У дитячому садку ваша дитина має можливість зростати соціально та емоційно. Її здатність мислити, використовувати і розпізнавати мову, прекрасні моторні навички будуть розвиватися в процесі гри, мистецтва, танцю, музики, руху і взаємодії з іншими людьми.

Найголовніше це те, що ваша дитина навчиться бути ефективним учнем, розвиваючи і розширюючи свої комунікативні навички.

Дослідження показують, що за роки перебування у дитячому закладі покращується фізичний стан і благополуччя дітей, цей досвід сприяє розвитку сильних соціальних навичок дитини і заохочує любов до навчання. У дітей будується впевненість в собі, вони навчаються бути творчими, розвивають здібності, які допомагають їм для читання, письма та математики. Завдяки спеціальній програмі дитячого садка діти стають більш незалежними і підготовленими до плавного переходу до початкової школи.

Яку користь отримують діти у дитячому садку

Програма дитячого садка розроблена з метою поліпшення розвитку вашої дитини в таких ключових сферах як:

• соціальні навички, такі як, мирна гра з іншими дітьми, щедрість та вдячність;
  • самосвідомість і повага до інших;
  • емоційні навички, наприклад, розуміння своїх почуттів;
  • мова, грамотність та математичні навички, такі як читання історій і підрахунок об’єктів;
  • бажання до навчання і групова діяльність, така, як спілкування, малювання і вироби разом з іншими дітьми свого віку;
  • можливість завести нових друзів;
  • вплив нових ідей і концепцій.

В пошуках дитячого садка. На що звертати увагу, при першому візиті

Більшість дитячих садків із задоволенням організовує оглядові візити для батьків, які зможуть побачити заклад з середини, його співробітників і дітей, які відвідують його. Щойно ви потрапите у садок, відразу зможете відчути його атмосферу. Чи привітна вона чи за холодна, комфортно там або все Вас дратує. Це має бути безпечне і зручне місце, де діти можуть розважатись та навчатись.

Шановні батьки!

Початок відвідування дитячого садочка – це нові умови життя і діяльності, нові взаємини та дуже непростий період для Вас та Вашої дитини, який потребує активних психологічних та фізичних сил.

Підготуйте свою дитину до цього завчасно.

·       Щоб запобігти порушенню емоційного стану дитини, яким часто супроводжується адаптація, усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині! Тому заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі. Будьте впевнені, що Вашій дитині в садочку буде добре, і ваш позитивний настрій неодмінно буде передаватися дитині.

·       Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитсадку їм буде дуже добре, цікаво, весело. Там є  багато іграшок, дітей, з якими можна товаришувати, на них чекає багато цікавих занять.

·       Якщо плануєте ходити до дитячого садочку, не думайте про те, як часто буде хворіти Ваша дитина. Краще заздалегідь займіться загартовуванням. Позитивні думки батьків допоможуть маляті скоріше адаптуватися.

·       Подбайте про здоров`я дитини. Якщо є можливість, з 4 по 8  - 10 день зробіть перерву у відвідуванні дитиною дитячого садку з метою профілактики захворювань, тому що саме в цей період слабшають захисні сили організму.

·       Потурбуйтеся про нервову систему дитини. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.

·       Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров`я, поведінки, харчування.

·       Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садку, особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну і періодів харчування.

·       Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, і їй буде простіше відпустити Вас. Не затягуйте момент прощання.

·       Вдома пограйте з дитиною за допомогою іграшок в дитячий садок, розподіліть ролі дітей, вихователів. Нехай іграшка знайде собі друзів і через неї спробуйте вирішити проблеми, що виникають у дитини, орієнтуйте гру на позитивні результати.

·       Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя та скажи:  «Я хочу пити», і Світлана Михайлівна наллє тобі води» і т.д.

·       Тримайте тісний зв`язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти Вашу дитину, і турботливо дбатимуть про неї.

·       Пам`ятайте, що звикання дитини до дитячого садку може тривати до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації маляти.