Батьківська сторінка

Батьківські стереотипи щодо дитячого харчування

Наприклад, вважають, що манна каша — найкраща крупа для ді­тей, починаючи з першого прикорму і ледь не до підліткового віку. Утім, батькам слід знати, що в поєднанні з цукром та моло­ком вона є, фактично, концентрацією вуглеводів і не забезпечує повноцінного харчування. Фітин, якого багато у складі манної крупи, містить фосфор, що зв'язує солі кальцію та не допускає їх у кров. Відповідно, за частого вживання манної каші організм починає запозичувати кальцій із кісток, що може призвести до затримки росту, проблем із зубами та кістками тощо.

Розглянемо кілька чинників, що становлять особливий ризик для збалансованого харчування та оптимальної ваги дітей.

• читати склад, зважаючи, зокрема, на харчові добавки (по­значені літерою Е та номером], адже серед них є багато по- справжньому шкідливих. Насамперед це стосується всіх порошкових виробів (желе, приправи, каші швидкого при­готування), кількість яких у раціоні дитини потрібно міні­мізувати;
  • перед вживанням фруктів та овочів ретельно мити їх, за наявності «жирової» плівки перед уживанням споліску­вати кип’ятком;
  • у сервіруванні страв використовувати скляний, кераміч­ний або паперовий посуд;
    • При цьому батькам варто поступово віддати це господарство у розпорядження дітей, допомагаючи за потреби або за прохан­ням — для дітей украй важливо мати певний осередок діяльності, за який вони відповідають, і догляд за рослинами в необхідній мірі за­довольняє цю потребу.

Екологічність не є єдиним критерієм якості продуктів. Важливо також:

/Files/images/harchuvannya/мало рухів.jpg

Вважають, що жінки (навіть дівчатка дошкільного віку) більше схильні до зайвої ваги, особливо за малорухливого способу жит­тя. Але насправді ця проблема стосується обох статей практич­но однаково, річ скоріше в тендерній відмінності реагування на ситуацію: дівчатка емоційно активніше сприймають зміни сво­го тіла. Досить трагічним, неконтрольованим і тривалим у часі може виявитися вплив на дівчаток дошкільного віку «зацикле­ність» їхніх матусь або старших сестер на своїй вазі та активне обговорення цієї теми в родині. Хлопчики менш вразливі щодо цього. Зазначимо, що хлопчики та чоловіки в наш час набирають вагу «за жіночим типом» — насамперед через неспортивні спосо­би організації дозвілля, а також через надлишок гормонів у про­дуктах харчування.

Обираючи дошкільний навчальний заклад, варто враховувати, чи доступні в ньому або десь поблизу можливості для занять спор­том. У будь-якому разі батькам слід знаходити час для піших про­гулянок із дітьми на свіжому повітрі, катання на велосипеді, рухли­вих ігор на кшталт бадмінтону, тенісу або фрізбі, плавання — улітку, а взимку — катання на ковзанах або лижах.

Неправильне харчування