Розвиток зорового сприйняття у дітей

5 лют. 2023
Зорове сприйняття є провідним в дошкільному віці. Від нього залежить вміння читати, бачити красу світу, оцінювати небезпеку. Його провідна роль обгрунтована тим, що зір дозволяє охопити увагою весь об'єкт в цілому, а також побачити деталі.

Розвиток зорового сприйняття у дітей є багатоетапним процесом. Новонароджена дитина володіє лише безумовними зоровими рефлексами, які проявляються у світлочутливості та стеженні за рухомим об'єктом. Однак у міру дорослішання зорова система дитини вдосконалюється, починаючи розрізняти предмети, форми і кольори. Ця навичка допомагає дітям орієнтуватися в навколишньому світі і оцінювати особливості предметів. Крім того, від рівня розвитку зорового сприйняття залежить інтенсивність вдосконалення розумових процесів. Саме тому, займаючись з дитиною, потрібно приділити належну увагу іграм та вправам, спрямованим на розвиток зору.