День рідної мови

22 лют. 2021
Я - українець, моя рідна мова - українська

Впродовж  дня,  при відзначенні Міжнародного дня рідної мови, у садку проводились різноманітні заходи: книжкова виставка  «О рідна мово, скарб мій!», поповнено у групах бібліотечку для дітей книжками на українській мові, інформаційні «хвилинки» для батьків  «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу!», розроблені  поради для педагогів «Відкрий, о мово рідна, свої скарбниці золоті», проведені  тематичні заняття з дошкільниками на тему «Мова рідна. Слово рідне», «Із скарбниць народних – до сердець дитячих», «Подорож Україною», «Я - українець, моя рідна мова - українська», літературна вікторина «На галявині казок».
Під час занять, вихователі ознайомлювали молодших дошкільників зі зразками українського фольклору, віршами Грицька Бойка, Марії Підгірянки тощо. Вихованцям середніх та старших груп прочитали твір Зиновія Квіта «Казка про українську мову» та обговорили з дітьми пригоди чарівної дівчини — Української Мови, яка блукала світом. У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство. А це величезне надбання української народної творчості: діти розказували вірші, виконували народні пісні, грали народні ігри,  слухали, драматизували та  інсценували українські народні казки. У кожній групі відбулася виставка малюнків, декоративно-прикладного мистецтва, прослуховування дітьми у записах українських пісень. Діти обмінювалися думками: яку мову вони вважають рідною і чому?.

Створювали настрій свята і оформлені національні куточки, і плакати-привітання зі святом усім відвідувачам закладу.
Малеча радо приймала участь у заходах  шанування української мови.