22 січ. 2021
Заняття з дітьми старшої групи

Мета: поглибити знання дітей про свято Соборності України. Розширити знання дітей про свою державу; в доступній формі продовжувати знайомити дітей з державними символами України (Герб, Прапор, Гімн); символічним значенням кольорів прапора та українського віночка. Прищеплювати почуття гордості за свою Україну, за свій народ, свою мову. Виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Викликати інтерес до вивчення історії України.

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан ХмельницькийІван МазепаПетро ДорошенкоПилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: ПольщеюМосковієюРумунієюАвстро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.