Організація харчування

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому адміністрацією закладу приділяється велика увага даному питанню.

Організація харчування дітей здійснюється згідно «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ»,затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства  охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року № 298/227.{ Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  N 202/165 ( z0440-13) від 26.02.2013 }

У ЗДО встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові зразки, призначені відповідальні особи за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблоки, комори утримуються відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. ЗДО забезпечений необхідною кількістю посуду, котрий промаркований і використовується  за призначенням. У місцях миття посуду є інструкції щодо правил миття посуду, використання мийних засобів.

Наявні картотеки страв, орієнтовні двотижневі, сезоні меню,  щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотекам страв.

В ЗДО організоване трьохразове харчування.

В закладі наявний асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування, що надходять в заклад, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти в спеціально облаштованих коморах,  холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів.

Відповідно до вимог організовано питний режим.

В закладі проводиться відповідна робота з набуття культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі (користування столовими приборами, чергування у групі, сервірування столів і прибирання використаного посуду). Належна увага приділяється культурі прийому їжі.

Правильно організоване, поживне, багате на вітаміни харчування – добрий засіб зміцнення організму дитини. І саме за самопочуттям малят, їх фізичним станом, індексом здоров'я  оцінюємо ефективність своєї роботи.

Перебуваючи в нашому ЗДО,  малюки оточені любов'ю, увагою, отримують повноцінне харчування.  В закладі працює бракеражна комісія  з харчування, яка значну увагу приділяє забезпеченню асортименту продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Комісією систематично  аналізується виконання натуральних та грошових норм, інші питання стосовно збалансованого раціонального харчування в садку.