Ігри-драматизації

18 вер. 2018
З використанням масок та іграшок орігамі

Театралізована діяльність ґрунтується на театральному мистецтві, який є синтетичним (об'єднуючим всі види мистецтва: художнє слово, музику, пластику, декораційно-художнє оформлення.

Однією з форм театралізованої діяльності є ігри-драматизації. Ігри - драматизації включають в себе інсценування пісень, інсценування казок, інсценування літературних текстів, інсценізація потішок, ігрове творчість дітей.

Ігри-драматизації - форма діяльності дитини в дошкільному дитинстві. Тому театральне мистецтво близьке й зрозуміле дітям. Літературний твір або казка завжди мають моральну спрямованість (дружба, доброта, чесність, сміливість та ін)

Завдяки казці дитина пізнає світ не тільки розумом, але й серцем, висловлює власне ставлення до добра і зла. Улюблені герої стають зразками для наслідування і ототожнення. У процесі роботи над виразністю реплік персонажів непомітно активізується словник, вдосконалюється звукова культура мовлення, її інтонаційний лад. Лунають репліки ставлять його перед необхідністю грамотно висловлюватися. Поліпшується діалогічна мова, її граматичний лад. Театралізована діяльність спрямована на розвиток у дітей відчуттів, почуттів і емоцій, мислення., уяви, фантазії, уваги, пам'яті, волі, а також багатьох умінь і навичок (мовних, комунікативних, організаторських, оформлювальних, рухових).

Діти дуже люблять самі перевтілюватися в улюблених героїв і діяти від їх імені, відповідно до сюжетами казок, мультфільмів, дитячих вистав. Дітям дуже цікаво використовувати оригамские іграшки і маски. Використовуючи оригамские іграшки можна розіграти не тільки ці казки, але і багато інших, а також придумати сюжети своїх казок і оповідань. Маски та іграшки орігамі прості у виготовленні. Їх можна зберігати в коробочці, в невеликому мішечку, з яких у будь-який момент можна отримати фігурки, щоб розіграти сценку з казки, прочитати віршик, загадку, заспівати пісеньку, придумати веселу історію. Орігамі розглядається як засіб для підготовки ігор-драматизаций, які будуються на основі літературного твору. Я знайомлю дітей з оригамскими масками та іграшками. Як формувати у дітей навички драматизації літературних творів, інтерес до імітаційним руху? Я рекомендую залучати дошкільників усіх вікових категорій до участі у виготовленні елементів масок, казкових атрибутів, розподіляючи роботу за ступенем складності. У підгрупі п'ятого року життя дитина обводить по контуру основну форму. Адже маска важливий атрибут гри, вона робить образи героїв яскравими і вражаючими. Успіху драматизаций, освоєння виразних імітаційних рухів сприяють спостереження за живими об'єктами. В процесі цього я намагаюся акцентувати увагу дітей не тільки на способах пересування, захисту і живлення, але і на звички тварини. Крім цього читаю дітям вірші, розповіді про тварин, розглядає картинки, ілюстрації. Все це допомагає дітям придбати здатність виконувати найрізноманітніші завдання: показати: як злітає метелик, як кури клюють корм, п'ють воду, як кішка грає з клубком ниток, як собака веде себе зі своїми і чужими. Драматизація літературних творів, обігравання різних подій, зображення повадок тварин привчають дитину до самостійного пошуку засобів виразності. До цієї роботи ми залучаємо батьків, вони допомагають дітям, беручи участь у міні - виставах, як оповідача одного або навіть декількох персонажів, при цьому використовуючи оригамские маски, іграшки спільного виготовлення з дітьми.